Projekt Comenius Regio

Název projektu:

Europa verbinden - Trier-Prag, eine historische Radwanderung als handlungsorientiertes Bildungskonzept 
Spojujeme Evropu - Trevír - Praha, historická cyklostezka jako interaktivní vzdělávací koncept

Číslo projektu: COM-REG-2012-009  

Období: 2012 - 2014

Partneři ČR: Středočeský kraj, OA a VOŠ Příbram, VISK - Vzdělávací institut Středočeského kraje

Partneři Německo: ADD Trier, Střední odborná škola ekonomická Idar-Oberstein, Cyklistický klub Blitz,  Turistická organizace Naheland

Popis projektu:

Projekt Comenius Regio je jedním z programů celoživotního učení, který finančně podporuje bilaterální mezinárodní spolupráci na úrovni obcí a regionů. Umožňuje úřadům s působností ve školním vzdělávání, školám a dalším organizacím z obou regionů spolupracovat na jednom nebo více tématech společného zájmu. Cílem partnerství je zlepšení vzdělávacích možností v oblasti školního vzdělávání. 

Regiony Rheinland-Pfalz a Středočeský kraj spojují mnohé tradice a společná historie, obzvláště města Trier, Worms a Praha, jakožto bývalá vládnoucí centra. Ve spolupráci zřizovacích institucí, dalších partnerů a škol by měla vzniknout evropská naučná stezka mezi nejstarším a nejzápadnějším městem Německa Trierem a Prahou, která se ve středověku stává metropolí také díky vzniku nejstarší středoevropské univerzity. Zároveň budou vytvářeny didaktické materiály pro výuku dějepisu, zeměpisu a cizích jazyků, které budou vycházet z témat naučné stezky.

Tato spolupráce bude probíhat nejen na úrovni místní, ale i na úrovni mezinárodní a veškeré inovace a výsledky projektu budou poskytnuty všem partnerům. Během dvouletého cyklu projektu bude uskutečněno několik výjezdů do Německa, konkrétně do spolkové republiky Rheinland-Pfalz, ve které se nachází naše partnerské instituce.

Mezinárodní aktivity:
Výjezd do Německa - 10. - 13. 10. 2012
Přijetí německé delegace - 30. 10. - 3. 11. 2012
Přijetí německé delegace - 5. - 8. 6. 2013
Výjezd do Německa - 14. - 17. 6. 2013
Výjezd do Německa - 26. - 30. 10. 2013
Přijetí německé delegace - 30. 10. - 2. 11. 2013
Přijetí německé delegace - 30. 4. - 3. 5. 2014
Výjezd do 
Německa - 14. - 18. 6. 2014


Místní aktivity:
Didaktické materiály
Cyklostezka - brožura


Článek: Další žádost o dotaci podána